środa, 12 sierpnia 2020

Spiżowa rocznica ślubu

Wczoraj mój Brat i Bratowa obchodzili spiżową (brązową) rocznicę ślubu. Przygotowałam dla nich kartkę z serdecznościami.
A potem znalazłam na kanale Ania Tworzy filmik na "Prosty album krok po kroku z wodospadem dynamicznym". No jakżeż mogłam nie skorzystać z nauk z niego płynących! Okładka prosta. Wyklejana jedynie wycinanymi kwiatami. Wiązana na sznurek.
Na wewnętrznej stronie okładki podwójna kieszeń na maty na zdjęcia (10x15) oraz wspomnianą już kartkę z życzeniami.
Oczywiście nie obyło się bez błędów. Zrobiłam szerszy grzbiet niż autorka filmiku, dlatego środek wypełniłam jedna dodatkową stroną. Skoro album miał być prosty to umieściłam na niej tylko maty na zdjęcia. tez 10x15.
Jako ozdób znów użyłam wycinane kwiaty. Nie są w całości przyklejone, więc zdjęcie można swobodnie pod nie wsunąć.
I na tylnej okładce rzeczony dynamiczny wodospad. Zmieści się na nim kilka zdjęć 10x10. Muszę przyznać, że robi niezłą robotę. Dobrze się prezentuje i daje fajny efekt przy "pociąganiu za sznureczek".
Jak sami widzicie - dodatkowa strona była niezbędna, bo album jakby był pusty w środku.
Bazę i okładkę robiłam przy użyciu papieru kreftowego, ale resztę starałam się robić z użyciem białego papieru (blok techniczny 250g). Papiery scrapowe były dość ciemne (w końcu to spiżowa/brązowa rocznica), więc trzeba było jakoś całość rozświetlić.
 
I może nie uwierzycie, ale cały albumik powstał tylko z jednego arkusza (sztuk 4, 30,5x30,5 cm) z kolekcji Craft O'Clock Twórcza Zaduma 4 oraz dodatków Flowers IX.

4 komentarze:

Dziękuję za wszystkie komentarze.
To wasza obecność tu daje mi motywację do działania.
Komentarze reklamowe oraz obraźliwe uznane są za spam i usuwane.