wtorek, 27 listopada 2018

Pastelowe róże. Finał.

Jest!Jest! Jest!
Ten rok zaczęłam z Pastelowymi różami i niemalże z nimi go zakończyłam. Miało mi to zabrać góra 3 miesiące, ale w tzw. międzyczasie tyle się innych projektów działo, że czas jakoś niemiłosiernie uciekał do przodu, a różne nie kwitły...
Ileś było przy wyszywaniu wątpliwości: Czy aby tło potrzebne? Czy kolory nie zlewają się w jedną masę? Czy nie za bardzo mdły i jednokolorowy monolit powstanie? Ale takie rzeczy zawsze się w głowie dzieją, jak obraz powstaje, jest zwinięty, zmiętolony i nie ogląda się go z daleka i w całej jego krasie.
Ktoś przecież te kolory dobierał i stworzył wzór. I teraz jestem pewna, że wiedział co robi. Kolory pięknie się przenikają i uzupełniają. Nie ma między nimi ostrych, sztucznych przejść. A tło jest potrzebne do uwypuklenia całego bukietu. I co ważne (i nie nudne przy wyszywaniu) tło też nie składa się z jednego koloru.
A co przyprawiło mnie o największy ból głowy? Liście! I wszystkie ciemne miejsca na obrazie. Tam było tak duże nagromadzenie tuszu na wydrukowanym wzorze, że ni jak nie dało się rozróżnić jakie symbole kryją się pod ciemną plamką oznaczającą kolor. Wyszywałam te fragmenty przy użyciu pliku pdf wyświetlanego na ekranie smartfona. A jak wiadomo ekran taki nie za duży jest....
Ale jest i mogę go Wam pokazać. Jest wyprany, naciągnięty i rozprasowany. Pozostaje tylko oprawić, ale chyba nie nastąpi to tak szybko.

Posty z różami w tle:
1. Pastelowe róże.
2. Pastelowe róże. Początek.
3. Pastelowe róże. Postępy.
4. Pastelowe róże - coraz bliżej finiszu.
5. Pastelowe róże. Ostatnia prosta.
6. Pastelowe róże. Finał.

I to by było na tyle. Teraz pora ruszać z kolejnym dużym projektem.

8 komentarzy:

 1. Patrzę, patrzę i napatrzeć się nie mogę :D One są po prostu przepiękne!!! Nie powinno mnie to dziwić, bo przezcież róża to królowa kwiatów :)
  Gratuluję ukończenia i troszkę...nieee, bardzo! 'zazdraszczam', że masz takie cudo u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przez skromność... nie zaprzeczę. Są piękne i jestem skłonna dzięki nim pokochać róże. Do tej pory najbardziej ukochałam tulipany, zwłaszcza te w czystych kolorach - żółty, czerwony, biały.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepięknie zakwitły u Ciebie róże :) Całość wyglada fantastycznie !

  OdpowiedzUsuń
 4. Och dziękuję Wam Moje Drogie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Te róże są przepiękne i masz rację, kolory wspaniale się przenikają. Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękny haft :) Ciesze się, że kończyłaś go jeszcze w tym roku i nie stał się niechybnie UFO-kiem.
  A innych prac było u ciebie Agatko bardzo dużo, więc nie ma co narzekać. Trzeba cieszyć się, że skończone.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze.
To wasza obecność tu daje mi motywację do działania.
Komentarze reklamowe oraz obraźliwe uznane są za spam i usuwane.