niedziela, 1 lipca 2018

Ogrodnik i Ogrodniczka


Wieki temu, na początku mojej krzyżykowej drogi stanęły dwa cudne dzieciaczki - Ogrodnik i Ogrodniczka. Wzory wówczas były dość ubogie - czarno-białe, z symboliką, a większe plamy kolorów zaznaczane były numerami. Także ten ... nie było letko ... ;)
 
Wzory na Ogrodnika i Ogrodniczkę (vel Chłopca i Dziewczynkę) drukowane były w "Poradniku". Rocznika niestety  nie pamiętam. Przypuszczalnie przełom '80/'90.
Podczas tegorocznych wojaży po kraju natknęłam się na te obrazki w jednej z restauracji, o czym pisałam w poście "Poszukiwany poszukiwana". I natychmiast naszła mnie ochota niemożebna na ponowne wykonanie tych dwóch uroczych urwisów. Ponowne wykonanie i porównanie efektów - jak zmieniła się moja technika i jakość haftowania.
Powyżej przedstawiam Wam mojego Ogrodnika z dziecięcych lat. Na tego "dorosłego" trzeba będzie trochę poczekać, ale nic to. Upraszam o cierpliwość. Jestem bardzo ciekawa efektów. A Wy?

Jako, że wzory są dość proste (tylko 11 kolorów i żadnych kombinacji z odcieniami o niewielkich różnicach) postanowiłam wyszyć obrazki w całości z resztek i gromadzonych latami zapasów mulin. Także oryginał może się trochę różnić od mojego wykonania. Zobaczymy co z tego wyjdzie i jaki będzie finał.

Szczególne podziękowania za pomoc w realizowaniu tego projektu należą się wszystkim zaangażowanym w szukanie wzorów. Gorące podziękowania ślę w szczególności dla dwóch złotych dziewczyn - Agnieszki Flacht i Magdy Kempińskiej.
7 komentarzy:

 1. Urocze obrazki:-) Też jestem ciekawa jak wyjdą.
  Miłej pracy:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie ze powstaną te obrazki są urocze. Czekam ☺

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieje ze pierwsza odsłona nastąpi szybko 😊 Na razie pracuję z Pastelowych różami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie stare projekty mają swój urok. Jestem ciekawa końcowego efektu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zatem pora brać się do pracy żeby nie trzeba było czekać zbyt długo na finisz.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzymam kciuki i czekam na pierwsze odsłony :)
  Takie porównanie, to doskonały pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałam nadzieję zaprezentować Wam O & O jeszcze w lipcu, ale niestety będzie mały poślizg...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze.
To wasza obecność tu daje mi motywację do działania.
Komentarze reklamowe oraz obraźliwe uznane są za spam i usuwane.