wtorek, 4 grudnia 2018

TUSAL 2019

Pomału kończy się rok ze słoiczkami wypełnionymi kolorowymi niteczkami, które dzielnie wypełniane były w myśl zadania TUSAL 2018 ogłoszonego przez Rękodzieło Hanulki. Hania zapowiedział już czas jakiś temu, że jest to ostatnia edycja konkursu, której była organizatorkę. Za jej błogosławieństwem i z niemałą pomocą postanowiłam podjąć się zadania w nadchodzącym roku. Tak Więc Moi Drodzy - let's dance! W piątek (07.12.) ostatni  nów w 2018 roku i ostatnia prezentacja słoików w tej edycji zabawy.
 
A już dziś ogłaszam zapisy na TUSAL 2019, który będzie miał 13 słoiczków...Oto zasady gry:

1. Przygotuj szklany pojemnik (np. słoik) i rzucaj do niego resztki powstałe podczas haftowania czy innego rękodzieła. Można w nim umieszczać np. skrawki mulin, włóczek, resztek materiałów, papierowe ruloniki po mulinach i inne robótkowe odpadki...
2. Należy go ozdobić w okresie od dzisiaj do dnia 04.02.2019 techniką rękodzieła bliską Waszemu sercu (w/w data jest ustalona w oparciu o datę drugiego nowiu w 2019 r., kiedy to należy zaprezentować swój słoiczek). 
3. Przed każdym nowiem (bądź w dacie nowiu) zrób zdjęcie mulinowych i innych resztek w słoiku, a następnie opublikuj post na swoim blogu w dacie nowiu (począwszy od 06.01.2019r.). Kilkudniowe opóźnienie jest dopuszczalne, ale post grudniowy musi zostać opublikowany najpóźniej do 29.12.2019r.
4. Musisz opublikować post na swoim blogu w dacie każdego nowiu nawet wtedy, jeśli nic nowego w słoiku się nie znalazło.
5. Załóż nową etykietę na swoim blogu o nazwie TUSAL 2019, abym po zakończeniu zabawy mogła z łatwością znaleźć wpisy na blogu zwyciężczyni i zweryfikować, czy wywiązała się ona z w/w obowiązku.
6. Osoby, które wezmą udział w zabawie, są ponadto zobowiązane do wysłania do dnia 04.02.2019r. wyłącznie na mój adres e-mail: agata.gurboda@gmail.com jednego zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 1000 pikseli ozdobionego przez Was TUSALowego słoiczka na rok 2019, podpisanego Waszym pseudonimem i adresem bloga.Jest to warunek konieczny do wzięcia udziału w konkursie, o którym mowa poniżej.
7. Po zakończeniu akcji TUSAlowej odbędzie się na moim blogu głosowanie na najpiękniej ozdobiony słoiczek. Termin głosowania: 30.12.2019 - 13.01.2020. Osoba, która wygra w konkursie i wywiąże się z obowiązku prezentowania na blogu zdjęcia słoiczka w dacie nowiu - otrzyma przygotowany przeze mnie upominek. Jeśli nie spełni tego warunku - zwycięży osoba, która zajęła drugie miejsce w w/w głosowaniu i wywiązała się z rzeczonego obowiązku - itd.
8. Osoby, które chcą wziąć udział w TUSALu proszę o zapisanie się przez formularz (wystarczy kliknąć niebieski przycisk +ADD LINK, a następnie podać swój nick, adres bloga i adres e-mail). Sam komentarz nie wystarczy, aczkolwiek będzie pomocny.
9. Formularz jest aktywny w okresie 04.12.2019 07:28 do 06.01.2019 23:59.
10. TUSAL będzie trwał cały rok.
11. Uczestniczki TUSALa, które wyrażą taką wolę (ale oczywiście nie jest to obowiązek!), mogą po wyłonieniu Zwyciężczyni, wysłać bezpośrednio na jej adres korespondencyjny własnoręcznie wykonany upominek. Wszystko zależy od Waszej chęci i inwencji twórczej.
12. Na panelu bocznym swojego bloga umieśćcie TUSALowy baner z linkiem do tego posta, dzięki czemu informacja o zabawie rozejdzie się pocztą pantoflową wśród Waszych czytelników i zerkaczy.

DATY NOWIU W ROKU 2019:
06 stycznia  
04 lutego  
06 marca  
05 kwietnia  
05 maja  
03 czerwca  
02 lipca  
01 i 30 sierpnia
28 września  
28 października  
26 listopada  
26 grudnia

Serdecznie zapraszam!!!

W zabawie udział biorą:
1. Hafty dla poprawy nastroju idź do
2. Myśli krzyżykiem pisane  idź do - rezygnacja
3. Trzeci-krzyżyk idź do 
4. Tinyhandmade idź do
5. Szafirowy zakątek idź do 
6. Błękitny zamek idź do
7. Wśród robótek idź do
8. Moje hobby idź do

20 komentarzy:

 1. Bardzo się cieszę, że podjęłaś się organizacji kolejnego TUSALa :) powodzenia i miłej zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję bardzo. Mam tylko nadzieję, że system do linkowania zadziała poprawnie. Przekonamy się wspólnie przy pierwszym zgłoszeniu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie to i ta do słoiczka wrzucam nitki więc chętnie wezmę udział w zabawie

  tylko nie mogę podlinkować bloga
  https://hafty-dla-bliskich.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak się obawiałam że moja żaba stworzy problemy. Oczywiście przyjmuję Twoje zgłoszenie i witam w zabawie.

   Usuń
 4. Mnie też żaba nie słucha. A chętnie się zapisuje.
  Myslipisane.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochani pracuje nad żabą i poważnie z nią porozmawiam. Oczywiście wszystkie zgłoszenia umieszczone przez Was w komentarzach dopisuję do listy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam chęć dołączenia do zabawy! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witamy w zabawie! Cieszę się, że udało się dogadać z żabą.

   Usuń
  2. Miałam szczęście, albo po prostu trafił swój na swego. :D

   Usuń
 7. Spróbuję się zapisać, może tym razem uda mi się dotrwać do końca:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cały czas zbieram niteczki do słoika, ale mimo kilkakrotnego udziału w zabawie nie udało mi się dotrzymać wszystkich terminów prezentacji słoiczka;( Postanowiłam jednak dać sobie jeszcze jedną szansę - zgłaszam się do zabawy:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj w zabawie. Będziemy Cię wspierać i motywować do ukończenia zabawy razem z nami.

   Usuń
 9. Dzień dobry!
  Chciałabym przyłączyć się do zabawy, ale jakoś nie widzę niebieskiej żabki. Czy mogę prosić o dopisanie mnie do listy?
  http://blekitnyzamek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja też się zgłaszam do zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ah, że też dopiero dzisiaj zauważyłam :/ Szkoda, bo już w zeszłym roku myślałam żeby się zapisać na 2019 ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zapraszam do wspólnej zabawy.Kazda dusza miłe widziana. Jednak do konkursu dopuścić Cię będę mogła jedynie wówczas gdy wszystkie uczestniczki zgłoszone w terminie się na to zgodzą.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze.
To wasza obecność tu daje mi motywację do działania.
Komentarze reklamowe oraz obraźliwe uznane są za spam i usuwane.