poniedziałek, 6 września 2021

Jagodowy foto-album

Nie ma większej przyjemności w procesie twórczym jak praca z ulubionym tematem, dla konkretnej osoby, w temacie bliskim sercu. I tak właśnie było z albumem dla A & J z papierów Paper Heaven "Na jagody".
Inspiracją była dla mnie Ania Tworzy i jej "Maleństwo". Jak do tej pory, to najczęściej powielany przeze mnie schemat albumu. Pełno w nim klapek, kieszonek, schowków. Cały album  ma tylko 5 kart (stron) a pomieści ponad 50 zdjęć (głównie 10x15 cm). Jest też kilka miejsc na zapiski (tagi, koperta).
Ciekawe są też wszelkiego rodzaju maty i książeczki na magnesy, które są "odrywalnymi" elementami albumu. Można je przykleić na przykład do szerokiego belly bandu (szarfa w poprzek strony za którą wsuwa się maty na zdjęcia).
Kieszonki zazwyczaj dostają ode mnie dodatkowy element w postaci otwieranej książeczki, kieszonki w kieszonce lub maty na zdjęcie ale przy tak uroczych papierach pokusiłam się o zostawienie "golasa" z malinową grafiką.
Bardzo zwiększającą objętość albumu jest karta typu gate fold (drzew). Zamknięte drzwi to tylko zielone listki a w środku wodospad na zdjęcia i kieszonki z tagami na zapiski.
Podobnie sprawa ma się z harmonijkami na wstążeczki. Niby nic a po rozłożeniu każda z nich pomieści 5 mniejszych zdjęć.
Kieszonki boczne można zabezpieczyć paskiem na magnes. Mamy pewność, że maty na zdjęcia (czy inne pamiątki) z niej nie wypadną.
Nawet najmniejszą klapkę warto wykorzystać, np. na wodospad na zdjęcia.
W tym albumie nie zabrakło rówież elementów pop up. Tu po prawej mamy złożoną harmonijkę,
która otwiera się przy podnoszeniu za zieloną wstążeczkę (książeczka na zdjęcia).
I to co lubię chyba najbardziej w albumach - wodospad dynamiczny, który otwiera się przy pociągnięciu za wstążeczkę. Kiedyś pokuszę się na kartkę z życzeniami z takim wodospadem...
I na końcu koperta ( na magnes). Ja umieściłam w niej życzenia dla Solenizantów, ale można zostawić czyste kartki...
Ostatnio zamówiłam sobie nową "Firmową" pieczątkę. Jest w niej więcej informacji o "Krzyżyku" i muszę przyznać, że prezentuje się dużo lepiej niż poprzedni stempel w kole.

4 komentarze:

 1. Podziwiam bardzo, bo ja nigdy nie zrobiłam albumu. Te wszystkie kieszonki wodospady itp. to dla mnie przyznam czarna magia no prawie :-) Ale wiesz co jest marzeniem, żeby kiedyś zobaczyć taki album po wypełnieniu :-) Pusty wygląda uroczo I Obdarowanie na pewno będą w niebo wzięci jak dostaną taki prezent.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeju ile tu pracy 😀. Wiem, że przyjemna, ale wymaga to czasu i zaangażowania. Przepiękny 😀. Pieczątka ekstra,marzy mi się podobna 😉. Pozdrawiam 😀

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny album i papier uroczy. Niesamowite, że w takim maleństwie zmieści się tyle fotek.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze.
To wasza obecność tu daje mi motywację do działania.
Komentarze reklamowe oraz obraźliwe uznane są za spam i usuwane.